Akrilik Zemin Kaplama

Spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, Estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır

Arilik Zemin Kaplama

Akrilik zemin kaplama malzemesiyle açık ve kapalı spor sahalarında , sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. Ekonomik yapısı ve değişik renk seçenekleriyle ile spora ve sporcuya profesyonel dünya standartlarında tenis kortları sunmaktayız. Akrilik spor zemin kaplama malzemesinin uygulanacağı zemin tercihen asfalt olmalıdır.

Dinlenme süresi bitmiş asfaltın üzerine, özellikle tenis sporu için geliştirilmiş, bakım gerektirmeyen, uzun seneler arızasız hizmet veren, içindeki “CUSHION” süspansiyon içeren kısımları sayesinde oyuncu sağlığına zarar vermeyen, bel ve ayak sakatlanmalarını ortadan kaldıran ve fevkalade uniform bir top sıçraması temin eden kaplamadır. Bu tarz bir kaplama için; bütçe ve amaca göre değişken çeşitlerden biri seçilir.

Akrilik Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Değişim Asfalt; özellikle tenis kortları zeminleri için geliştirilmiş, saha içersinde topun kontrollu olarak oynanmasını sağlayan akrilik esaslı zemin kaplamalarıdır. Açık havada oynanan tüm spor oyunları için uygundur.

Çok amaçlı sahalarda ve tenis kortlarında kullanılan sistemdir.Bu sistem diğer sistemlere nazaran daha ekonomik olması nedeniyle tercih edilen sistemlerden birisidir. UV ışınları, yağmur ve ısıya karşı dirençli bir üründür.

Beton ve Asfalt üzeri akrilik zemin kaplaması özellikle tenis kortları, basketbol, voleybol,badminton saha zeminleri yürüyüş ve bisiklet yolları, atletizm pistleri için geliştirilmiş, profesyonel sporcuların tercihi olmak üzere kortların vazgeçilmez zemin kaplama sistemidir. Saha içerisinde oyun topunun mükemmel olarak kontrolünü sağlayan ve insan üzerindeki adale ağrılarını alan cushion tabanlı akrilik esaslı zemin kaplama sistemidir. Açık hava şartlarında oynanan tüm spor oyunları için uygundur.


Akrilik Zemin Kaplamaları Nasıl Uygulanır?


Sistemi oluşturan malzemeler, fıçılar içinde sıvı-pelte kıvamında gelmekte ve ayrı katlar halinde, yağmursuz ve en az 10 – 12 C hava sıcaklığında asfalt veya beton zemin üzerine serilmek suretiyle uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında esas, bir alt kat tamamen kurumadan bir üst katın yapılmamasıdır. İlk olarak mevcut zeminde varolan yüzey bozuklukları bir karışım ile, eğer zemin beton ise bir kat beton hazırlayıcı ile kaplanır ve daha sonra sistem yukarıda belirtildiği gibi kaplanmaya başlanır. Uygun hava koşulları altında 1 kort yaklaşık 6 günde bitirilebilir. Fakat sürenin uzun olmasının nedeni ara katların beklenmesidir. Yani 6 gün içerisinde tamamlanacak kort sayısı artabilir.

Akrilik Zemin Kaplamaları ve Spor Saha Yapımı

Akrilik Zemin Kaplamaları Alt Yapısı : Sahaların inşa edileceği alan düzgün bir şekilde tesviye edildikten sonra etrafı 60cm x 20cm’lik bir bordür ile çevrilir. Bordürün betonu dökülürken, kalıbın içerisine her üç metrede bir, tel örgü için kullanılacak boruların mapaları yerleştirilir. 20cm’si toprağın içerisinde kalacak bu bordürün içerisindeki alan önce 15cm yüksekliğinde irice taşlarla doldurularak sıkıştırılır. Bu sıkıştırılmış zemin üzerine ortalama 15cm, %50 taş tozuyla karışık mekanik stabilize (mıcırlama) yapılır. Bu işlem sırasında sahaya enlemesine ve tek taraflı, metrede binde 6-8 meyil verilir. Bu meyil yağmur sularının sahanın üzerinden rahat kayması ve dolayısıyla kurumasını kolaylaştırmak için yapılır. Mıcırlama sırasında alttan gelebilecek suları önlemek ve üstteki kaplamayı korumak için plastik drenaj boruları kullanılır ve bunların ağızlarının karşısına bordürde deşarj delikleri bırakılır. Yukarıdaki işlemler sırasında saha sık sık sulanarak zeminin iyice oturması sağlanır ve asfaltlamaya hazır hale getirilir.


Tenis kortlarında ve çok maksatlı sahalarda (basketbol, voleybol, mini futbol gibi) kullandığımız akrilik bazlı malzemelerin tarifleri aşağıdaki gibidir:


Asfalt yüzeyler- Asfalt yüzeyin en az 14 gün önceden prizlendiğinden emin olunur. Yüzeydeki tüm yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalar temizlenir.


Beton yüzeyler- Bulunduğunuz yörede asfalt temini zor veya mümkün değilse bu kez asfalt yerine beton kullanılmalıdır. Ancak beton çatlamayacak şekilde imal edilmelidir. Üst kısmı ise helikopter metodu denilen sistem ile çok düzgün bir şekilde perdahlanmalıdır. Kati suretle derz bırakılmamalı, imalat sırasında bırakılacak derzler ıslah edilmelidir zira betondaki oynama ve çatlamalar aynen yukarıya intikal ederek akrilik kaplamayı çatlatabilecektir. Zemin imalatı sırasında sahaya gerekli meyil verilmelidir.


Akrilik Zemin Kaplama Uygulaması

Malzemelerimizin tarifi aşağıdaki gibidir

Akrilik Zemin Kaplama, Court Patch Binder :

Tamir malzemesi. Çimento ve quartz kum ile karıştırılarak kullanılır. Asfalttaki tamir işleri ve dolgular için kullanılan güçlü ve fexible bir malzemedir.


Akrilik Zemin Kaplama, Acrylic Resurfacer :

Akrilik bazlı bitümlü bir malzemedir, quartz kumla karıştırılarak asfalt zeminin üzerine ilk kat olarak uygulanır. Asfaltın gözeneklerini kapatmaya ve üzerine koyulacak diğer malzemelerin zemine daha iyi yapışmasını sağlamaya yarar.


Akrilik Zemin Kaplama, Base Coat:

Kalın "cushion" - süspansiyon malzemesidir. İçerisinde bulunan milyonlarca kauçuk zerresi sayesinde zemine kalınlık ve süspansiyon verilmesini sağlar.


Akrilik Zemin Kaplama, Cushion:

Nispeten daha ince “cushion" - süspansiyon malzemesidir. Kalın malzemelerin arasını doldurduğu gibi ilave süspansiyon temin eder.


Akrilik Zemin Kaplama, Color:

Akrilik bazlı dış etkenlere karşı bağışıklı renk malzemesidir. İlk iki katı yukarıdaki astar ile beraber kullanılır, son kat ise cila malzemesi gibi bir kat sürülür. Çok güçlü formülü sayesinde hava şartlarından etkilenmez uzun yıllar renk kalitesini muhafaza eder.


Akrilik Zemin Kaplama, White Line Paint:

Beyaz akrilik bazlı, dış etkenlere mukavim çizgi boyasıdır.


Tüm yukarıda bahsi geçen malzemeler akrilik bazlı olup, kuruduktan sonra tamamen geçirimsiz hale geldiklerinden uzun yıllar hava şartlarından etkilenmeden kullanılırlar. İyi yapılmış bu tarz bir zemin en az 5-6 yıl hiç bozulmadan hizmet verir ancak her kat için mutlaka fabrika spesifikasyonuna uygun miktarda malzeme kullanılması lazımdır. Kısaca piyasadaki gibi 3 kat 5 kat gibi tariflerin yerine bu katlar için kullanılacak malzeme miktarlarının belirtilmesi ve zemine bunların tümünün uygulanması gereklidir. Şayet bir araştırma ve mukayese yapılacaksa, mutlaka kullanılacak malzemenin beher kat için kullanıldığı miktarlar karşılaştırılmalıdır. Bu malzeme piyasada bulunan bu tarz malzemelerin en kalını ve en kalitelisidir. Bu malzemeler temin ettikleri süspansiyon sayesinde basketbol, voleybol ve çok maksatlı sahalarda da başarıyla kullanılabilmektedir.


Akrilik zenin kaplama | Akrilik zemin düşeme | Akrilik zemin yapma | Akrilik zemin uygulama | Akrilik zemin yapımı | Akrilik Zemin Kaplama serme | Akrilik Zemin Kaplama m2 fiyatı | Akrilik Zemin Kaplama maliyeti | Akrilik Zemin Kaplama firması | akrilik zemin akrilik zemin boyası akrilik zemin kaplama pozu akrilik zemin kaplama nedir akrilik zemin fiyatları akrilik zemin kaplama fiyati akrilik zemin kaplama bursa akrilik zemin kaplama izmir akrilik zemin kaplama nasıl yapılır akrilik zemin kaplama teknik şartnamesi akrilik zemin kaplama akrilik zemin kaplama ankara akrilik zemin boyama akrilik zemin birim fiyat akrilik boya zemin kaplama akrilik beton zemin boyası cushion akrilik zemin kaplama cushion akrilik zemin kaplama fiyatları cushion akrilik zemin akrilik zemin diyarbakır akrilik esaslı zemin kaplaması akrilik zemin boya fiyatları istanbul akrilik zemin akrilik zemin kaplama boya fiyatları akrilik zemin kaplama m2 fiyatı akrilik zemin nasıl yapılır akrilik zemin özellikleri akrilik spor zemin akrilik spor zemin kaplama akrilik zemin uygulaması akrilik zemin kaplama uygulaması akrilik bisiklet yolu zemin kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Çok Amaçlı Zemin BURSA

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

1.Aşama Epoksi Uygulama

Epoksi Üzeri Surfacer Uygulama

Coshin Uygulaması

Coshin Zemin Uygulaması

Renk Uygulaması

Akrilik Kaplama Uygulaması

Akrilik zemin Uygulaması

Akrilik Uygulaması

Akrilik zemin Döşeme


Telefon

Whatsapp

Teklif Al